KAPADOKYA BALON TURLARI

balloontours

TUR TÜRÜ

Sıcak Hava Balon Turu

SÜRESİ

50 dk veya 60 dk.

ÜCRETE DAHİL

Transferler

DETAYLI BİLGİ İÇİN

BALON TURU PROGRAMI

Kapadokya balon turu bölgemizde yapılan en önemli tur aktivitesidir. Kapadokya manzarasının keyfini havadan yaşamanız için farklı seçenekler sunuyoruz.

Balon Turu süre olarak ortalama 50 dk ve 60 dakikadır.

Balon Uçuş Bilgileri Karşılama ve Uçuş Öncesi: Sıcak Hava Balonu uçuşlarına Kapadokya otellerinden araçla alma ve bırakma dahildir. Alış saati, güneşin ne zaman doğduğuna bağlı olacaktır.

Örneğin; ilkbahar ve yaz aylarında 04:30-05:00 saatleri arasında otelinizden, kış aylarında ise 06:00 civarında otelinizden alınacaksınız. Karşılamadan sonra sıcak hava balonu iniş alanına geleceksiniz.

Fotoğraf çekmeyi sevenler için bu harika bir fırsat! Daha sonra uçuş ekibi sıcak hava balonu sepetine binmenize yardımcı olacak ve FAA Sertifikalı Pilotunuz uçuş hakkında bilgilendirici bir özet verecek. Sunduğumuz tüm pilot ve balonlar; Federal Havacılık İdaresi tarafından tamamen onaylanmıştır.

Kalkış ve Uçuş: Kalkış oldukça naziktir, birçok insan tam olarak ne zaman gerçekleştiğini fark etmez. Sıcak hava balonları gün doğumunda havalanacak. İlk önce balonlar yaklaşık 1000 fit yükselecek, böylece Kapadokya'nın büyülü vadileri üzerinde güzel gün doğumuna tanık olabiliriz. Kapadokya'nın olağanüstü manzaralarını kuş bakışı bir şekilde keşfedeceksiniz.

İniş: Sıcak hava balonu uçuşunun inişi her zaman geleneksel alkolsüz şampanya partisiyle kutlanır. Ayrıca uçuş sertifikası alacaksınız. Kutlamanın ardından uçuş saatine göre 07:30 – 08:00 saatleri arasında otelinize bırakılacaksınız.

Sıkça Sorulan Sorular

– Bu kadar erken uçmak zorunda mıyız? En iyi hava koşulları genellikle bu zamanda olur. Genellikle sabahın erken saatlerinde rüzgar çok kuvvetli değildir ve termik yoktur. Ayrıca bir sıcak hava balonundan güneşin doğuşunu izlemek harika bir manzara!

- Ne giymek zorundasın? Hava sabahın erken saatlerinde biraz soğuk olabilir ve kışın oldukça soğuk olabilir. Ama güneş yükseldikçe daha da ısınacak. Bu yüzden katmanlar halinde giymek en iyisidir. Sıcak ve uzun pantolonlar, tişört ve uzun kollu kazak veya sweatshirtler ve açık hava için uygun ayakkabılar giymek için en iyi seçenekler olacaktır. Kışın veya ilkbaharın başlarında yanınızda bir palto getirmek en iyisidir.

– Balonlar nereden havalanıyor? Kalkış yeri rüzgarın yönüne ve hızına göre değişebilir. Ancak balonlar nereden havalanırsa kalksın Kapadokya'nın en büyüleyici vadilerini ve en güzel manzaralarını görebileceğinizden emin olabilirsiniz.

– Balonlar ne kadar yükseğe çıkıyor? Yine bu rüzgara bağlı. Hava sakin ise balonlar 1000 feet'e kadar çıkabilir. Ve bazen ağaçlardan meyve toplayabileceğiniz kadar alçalabilirsiniz.

- Çocuklarınızı getirebilir misiniz? Sıcak hava balonları 7 yaşından büyük çocukları kabul edebilir, ancak ne yazık ki bundan daha küçük değil. Ayrıca hamile kadınların da balona girmesine izin verilmediğini lütfen unutmayın.

– Kış aylarında Sıcak Hava Balonu ile uçabilir misiniz? Evet, sıcak hava balonları tüm yıl boyunca çalışıyor ancak Ekim'den Mart'a kadar hava koşulları nedeniyle daha fazla iptal olabilir.

– UÇUŞ İPTALİ : Temelde burada önemli olan nokta rüzgarın hızıdır. Yine yağmur çok şiddetliyse veya sis varsa uçuş iptal edilebilir. Güvenli bir şekilde kalkabilmek için rüzgarın 10 knottan az olması gerekiyor. Bölgede birkaç gününüz varsa, ertesi sabah uçmayı deneyebilirsiniz.

NOT :

Hava durumu müsait olmadığı durumlarda gerçekleşen iptallerde tam bir geri ödeme alacaksınız. Ancak , size belirtilen alış saatinde otelinizde bulunmadığınız veya uçuş için hazır olamadığınız taktirde sizi alacak servisin bekleme süresi 10 dakikadır. Bu tür yaşanacak bir durumda ücret iadesi yapılmaz.

TUR GALERİSİ

ÖN REZERVASYON

  Bölge Aktiviteleri

  GÜNLÜK TURLARIMIZ

  BALON TURU

  KIRMIZI TUR

  YEŞİL TUR

  MAVİ TUR