KAPADOKYA YEŞİL TUR

TUR TÜRÜ

Günlük Grup Turu veya Özel Tur

SÜRESİ

Tur süresi 1 gündür. Başlama 9.30, Bitiş 17.30

ÜCRETE DAHİL

Öğle Yemeği
Müze Girişleri

DETAYLI BİLGİ İÇİN

YEŞİL TUR ROTA BİLGİLERİ

Yeşil Tur başlangıcından önce sizleri otelinizden tur başlangıç noktasına transfer ediyoruz.

Karşılama saati, otelinize bağlı olarak 09:00 ile 09:30 arasındadır.

Tur Rotası :
Göreme Panorama
Derinkuyu Yeraltı Şehri
Ihlara Vadisi
Belisırma Köyü ve Öğle Yemeği
Selime Manastırı
Güvercinlik Vadisi

Tur, Göreme'nin nefes kesici fotoğraflarını ve Kapadokya'nın sıra dışı manzarasını çekeceğiniz Göreme Panorama'da başlar.

Ardından Kapadokya'nın ve Türkiye'nin en büyük ve en derin yeraltı şehrini keşfederek dünyanın merkezine ineceğimiz Derinkuyu Yeraltı Şehri'ne; kapasitesi 20 000 kişiydi. Bu şehir yaklaşık 85 metre derinliğindedir ve bir yeraltı şehrinde kurulan tüm olağan odaları (mutfaklar, depolar, yaşam alanları, şarap mahzenleri, ahırlar, kiliseler, su kuyusu vb.) içerir.

Derinkuyu'nun özelliği, onu Kapadokya'daki diğer yeraltı şehirlerinden ayıran şey, misyoner okulları olarak kullanılan geniş tonozlu odasıdır. Ardından Kapadokya'nın en büyük ve en derin kanyonu olan Ihlara Vadisi'ne devam edeceğiz; aynı zamanda dünyanın en büyük ikinci kanyonudur.  Melendiz Nehri tarafından tuta'yı kesen derin, dar bir nehir geçididir. Kapadokya'nın en keyifli yürüyüş rotalarından birini sunan kanyon 20 km uzunluğundadır.

Selime Monastery

Öğle Yemeği Belisırma Köyünde..

Belisırma, Melendiz Nehri üzerinde yer alan küçük bir köydür. Vadinin eteklerine kurulmuş eski bir Rum köyüdür. Yemek molasından sonra “Yıldız Savaşları” filmlerinden birkaç sahnenin çekildiği Yaprakhisar Panorama'yı ziyaret edeceğiz.

Buradan Kapadokya'nın en büyük dini yapısı olan kayaya oyulmuş muhteşem bir manastır olan Selime Manastırı'nın güzel manzarasını seyredeceksiniz. Turumuza devam eden rota bizi fotoğraf molası vereceğimiz Güvercinlik Vadisi Panorama'ya götürecek.

Onyx kuyumcu atölyesini ve mağazasını ziyaret ederek turu sonlandıracağız. Kapadokya oniks ile ünlüdür ve orada zanaatkarları, takı yapımında ustaları ve diğer çekici ürünleri ve eserleri görme şansınız olacak. Kendinize Kapadokya'dan eşsiz bir el yapımı hediyelik eşya satın alma imkanınız olacak.

Otelinize tahmini dönüş saat 18:00 ile 18:30 arasındadır.

 

TUR GALERİSİ

ÖN REZERVASYON

  Bölge Aktiviteleri

  GÜNLÜK TURLARIMIZ

  BALON TURU

  KIRMIZI TUR

  YEŞİL TUR

  MAVİ TUR